Pomoc przy zmniejszeniu długów

Odmowa długów to proces stosowany przez kancelarie prawne i firmy windykacyjne. Jego celem jest doradztwo w zakresie odpowiedzialności finansowej. W Polsce rośnie liczba firm windykacyjnych, które pomagają dłużnikom. Sposobami na wyeliminowanie zadłużenia są: negocjacje z wierzycielem, konsolidacja zadłużenia lub upadłość konsumencka.

Pomoc przy pozbyciu się długów

pomoc przy oddłużaniuSpłata zadłużenia, jak sama nazwa wskazuje, to proces polegający na pozbyciu się długu. Egzekucja długów ma miejsce, gdy dłużnicy nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań finansowych, na przykład w postaci pożyczki. Tak więc oddłużenie jest formą doradztwa, która pomaga rozwiązać problemy. Poza doradztwem, spłata zadłużenia jest również czynnością redukcyjną. Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że ​​w 2018 r. aż 2,5 mln Polaków było zadłużonych na kwotę 5,7 mld zł. Od połowy 2017 r. do połowy 2018 r. prawie 6 tys. osób złożyło wnioski o upadłość konsumencką. Osoby rozważające umorzenie długów mogą kontaktować się z kancelariami prawnymi lub firmami, których celem jest właśnie pomoc przy oddłużaniu. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oddłużeniowych, które pomagają osobom fizycznym. Decyzja o skorzystaniu z usług takiej firmy może być pierwszym krokiem do poprawy płynności finansowej. Firmy kredytowe nie tylko doradzają swoim klientom, ale także starają się negocjować warunki z wierzycielami. Oddłużanie polega na przejściu kilku podstawowych etapów, których oddziaływanie ma na celu dostosowanie budżetu dłużnika. Jakie są kroki ? Mogą to być na przykład negocjacje z wierzycielami, restrukturyzacja zadłużenia, wstrzymanie płatności (dłużnicy bankowi), przedawnienie zadłużenia, upadłość konsumencka. Dłużnik, który kieruje sprawę do firmy windykacyjnej lub kancelarii prawnej, powinien pamiętać, że oddłużenie to proces wymagający dużej cierpliwości, przestrzegania zasad i ugruntowanej taktyki.

Czy umorzenie długów jest opcją, gdy zmagasz się finansowo? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jak trudna jest Twoja sytuacja. Odrzucenie pożyczki to opcja dla doświadczonych pożyczkobiorców. Co to znaczy? Jeśli poszkodowani żyją ponad stan, umorzenie długów nie pomoże. Umorzenie długów wymaga konsekwentnego i rygorystycznego dążenia do celu, jakim jest spłata należności finansowych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Prawo