Skuteczne czyszczeni dywanu

Każdy z nas przynajmniej raz w tygodniu sprząta swoje mieszkanie. Przeważnie używamy do tego celu odkurzacz, bo tak najprościej usunąć piach, kurz, sierść zwierząt czy okruchy z podłóg. Jednak cięższe zabrudzenia trzeba wywabiać specjalnymi środkami.

Czym się czyści dywany?

czyszczenie dywanów RzeszówUsuwanie lekkich zabrudzeń z płaskich powierzchni nie sprawia kłopotu, gdyż odkurzacz lub wilgotna szmatka są w stanie im zaradzić. Na nierównej powierzchni jaką mają dywany, nieco trudniej jest usunąć piach, zwłaszcza jeżeli mają długie włosie. W takiej sytuacji konieczny jest mocny odkurzacz i specjalna końcówka do dywanów. Jeżeli natomiast na jego powierzchni pojawią się plamy z czerwonego wina, błota, krwi czy barszczu czerwonego, to trzeba będzie zastosować odpowiedni detergent lub oddać dywan do pralni. Domowe metody się sprawdzą na niewielkie, pojedyncze zabrudzenia, natomiast większe i też stare plamy zadziałają tylko metody i środki chemiczne stosowane przez pralnie. Jeżeli interesuje nas czyszczenie dywanów Rzeszów jest miejscowością, w której działają dwie bardzo dobre pralnie. Przyjmują zlecenia na czyszczenie dywanów, wykładzin, a także materacy, plecaków i wózków. W takim miejscu dywany są czyszczone specjalnym urządzeniem, które umożliwia pranie na sucho i mokro. To obecnie najskuteczniejsza metoda czyszczenia takich tkanin, ponieważ nie powoduje przemakania dywanu. Trudne plamy są specjalnie wywabiane odplamiaczami, a reszta zostaje odświeżona i oczyszczona z powierzchownych zabrudzeń.

Po skończonej usłudze, dywany są jak nowe, ponieważ odzyskują wygląd jaki miały w dniu zakupu. Również dzięki profesjonalnemu czyszczeniu, likwidowane są wszelkie nieprzyjemne zapachy, których źródłem jest wilgoć czy zwierzęta domowe. Cena takiej usługi to około 200 zł.